Vrijdag 29 april 2016 door redactie
	Alle zelfstandig wonende 65-plussers in de gemeente Heusden krijgen de mogelijkheid om met flinke korting een rookmelder aan te schaffen. Met deze actie wil de gemeente de aandacht vestigen op het belang van brandpreventie en wil ze een bijdrage leveren aan de zelfredzaamheid van de ouderen in de gemeente.
De gemeente Heusden is er een voorstander van dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig moeten kunnen blijven wonen. Tegelijkertijd realiseert ze zich dat met toenemende ouderdom ook grotere risico’s op woningbrand ontstaan. Zo zijn er helaas de bekende voorbeelden van het vergeten pannetje op het vuur of het laten branden van kaarsen als men ’s avonds naar bed gaat.
Rookmelderactie
Om het risico op woningbrand in te dammen biedt de gemeente alle zelfstandig wonende 65-plussers de mogelijkheid om voor slechts € 5 een goede rookmelder aan te schaffen. Alle 65-plussers in de gemeente ontvangen hierover een brief. In deze brief wordt ook een informatiemarkt Brandveilig wonen aangekondigd, waar mensen nog meer informatie kunnen krijgen over brandveiligheid in huis. 
Zo vertellen medewerkers van Brandweer Brabant-Noord over hoe de meeste branden ontstaan en hoe deze te voorkomen zijn. De rookmelder als instrument om branden in een vroegtijdig stadium te signaleren, is daarbij van levensbelang. Ook over het gebruik van rookmelders wordt uitleg gegeven, zoals over de beste plek om een rookmelder op te hangen.
Informatiemarkt
Ouderen die een rookmelder besteld hebben, kunnen deze afhalen op de informatiemarkt. Deze vindt plaats op maandag 9 mei van 19.00 tot 21.00 uur in de brandweerkazernes in Vlijmen, Drunen en Heusden. Omdat één rookmelder niet voldoende is voor de beveiliging van een complete woning, kunnen mensen op de informatiemarkt meer rookmelders aanschaffen, tegen de normale kostprijs. 
    
      
  Maandag 22 september  
  Bij de meldkamer kwam rond 21.40 uur de melding binnen van een steekincident. Ter plekke troffen de agenten ee...  
    
      
  Maandag 8 september  
  De politie ontving rond 23.45 uur een melding van een vechtpartij in de desbetreffende straat. Tijdens deze ru...  
    
      
  Zaterdag 6 september  
  Steekincident
Gisteravond 5 september is er rond 21.00 uur een melding binnengekomen van een steekincident op ...  
    
      
  Dinsdag 2 september  
  Rond 02.45 uur werd de buurtbewoner wakker door een hard geluid. Ze keek uit het slaapkamerraam en zag vier ma...  
    
      
  Vrijdag 15 augustus  
  De agenten vielen de woning binnen door de deur uit de sponning te trappen. Dit gebeurde omdat er een serieuze...  
    
      
  Dinsdag 22 juli  
  De helikopter vloog die ochtend over een bedrijventerrein in Waalwijk. De piloot merkte dat het signaal op zij...  
    
      
  Vrijdag 18 juli  
  Donderdagavond 17 juli rond half elf alarmeerden buurtbewoners de politie over een mogelijk geweldsincident in...  
    
      
  Vrijdag 11 juli  
  Er was bij de politie informatie binnengekomen dat bij een bedrijf aan de Industrieweg mogelijk drugs geproduc...  
    
      
  Maandag 28 april  
  De agenten werden rond 09.00 uur naar de woning gestuurd vanwege een conflictmelding. In de woning vonden zij ...